BAWINKOWY NEWSLETTER

zapisz się wypisz sięStudencki Klub Taneczny 'Bawinek' działa przy Politechnice Krakowskiej od 1958 roku. Jest jednym z najstarszych klubów tanecznych w Polsce. Został założony przez Prof.Mariana Wieczystego, którego uczniowie wielokrotnie zdobywali tytuły Mistrzów Polski w tańcu towarzyskim.
Po Prof Marianie Wieczystym przez kilka lat trenerem Klubu był p.Andrzej Golonka, a następnie prowadzenie Klubu przejęła p.Maria Nowak. Trenowane przez ni± pary także mog± poszczycić się tytułami Mistrzów (Janusz Biały i Ewa Skoczeń) oraz Wicemistrzów (Grzegorz Citko i Anna Kosowska) Polski w 10 tańcach w 1993 roku, oraz tytułem Mistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich (Janusz Biały i Ewa Skoczeń) w 1994 roku.
Następnie przez 2 lata Klub był prowadzony przez p.Janusza Białego, a po jego rezygnacji w 1996 roku funkcję trenerów objęła zawodowa para teneczna Krzysztof Gronu¶ i Małgorzata Wierzba.
W chwili obecnej pary Politechniki Krakowskiej zajmuj± czołowe miejsca w Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego i Pucharach Okręgu Małopolskiego w swoich klasach.
W Mistrzostwach Polski w 10 tańcach w 2002 roku w Poznaniu para Marcin Skalski i Dominika Pancerz wywalczyła najwyższe z krakowskich par 14 miejsce.
Klub zrzesza aktualnie ok. 30 par tanecznych w klasach od D do najwyższej S.